Yoğun Bakım Üniteleri
28 Ocak 2020

                                                                                                                                                 YOĞUN BAKIM HİZMETLERİ

      Bucak Devlet Hastanesi olarak 1. Basamak Yoğun Bakım, 2. Basamak Yoğun Bakım ve Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitelerimiz ile hastalara hizmet vermekteyiz.

      1.Basamak Yoğun Bakım ünitemiz 5 yataklı olup 1 temas izole ve her hasta için ayrılmış odalarımız mevcuttur. Ventilatörsüz hasta takibi ile tüm branş dalları ile hizmet vermektedir.

      2.Basamak Yoğun Bakım ünitemiz 15 yataklı olup 6 ventilatörlü hasta takibi, 1 temas ile her hasta için ayrılmış odalarımız mevcuttur. Yoğun Bakım ünitemiz dahili ve cerrahi sorunları olan her türlü kritik yoğun bakım hastalarına 7 gün 24 saat uzman doktorların gözetiminde kesintisiz yüksek standartlarda bakım ve tedavi hizmeti verilmektedir.

      3.Basamak Yoğun Bakım ünitemiz 5 yataklı olup 5 ventilatörlü hasta takibi için ayrılmış odalarımız mevcuttur.

      Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitemiz 4 küvöz, 2 uzman hekim ve tecrübeli personellerimizle hizmet vermektedir.

     Yoğun bakım ünitelerimizde sepsis, şok, kronik akciğer hastalıklarına bağlı(KOAH) solunum yetmezliği, ağır zatüre (pnömoni), kalpte ritim problemleri, sindirim sistemi kanamaları ve tıkanmaları, karaciğer ve böbrek yetmezliği, bazı beyin-sinir hastalıkları, koma, ağır ilaç-madde zehirlenmeleri, travma hastaları ve ameliyat sonrası kritik hasta takibi yapılmaktadır.

     Yoğun bakım ünitelerimizde hem eğitimli ve hem de tecrübeli bir ekip bulunmaktadır. Bu profesyonel ekibin amacı kritik hastaların iyileşmesini sağlamaktır. Ayrıca yoğun bakım ünitelerimizde yatan hastalarımıza fizyoterapist ve diyetisyen konsültasyon hizmetleri sunulmaktadır.


  • 2. Basamak Yoğun Bakım- 1.jpeg
  • 2. Basamak Yoğun Bakım- 2.jpeg
  • 2. Basamak Yoğun Bakım- 3.jpeg