Hemodiyaliz Ünitesi
17 Nisan 2024

                                                                                                                                                                   HEMODİYALİZ İŞLEYİŞİ


        Hemodiyaliz ünitemiz hastanemizin A bloğunda poliklinik katlarının altında -1. katta Merkezi Laboratuvar yanındadır. Aynı katta Röntgen, MR, Tomografi, Ultrason ve Acil Servis bulunmaktadır. Ünitemizin kendisine ait hasta girişi bulunmaktadır.

       Diyaliz ünitemizde 1 hemodiyaliz hekimi, 6 hemşire , 5 diyaliz teknikeri, 1 sekreter ve 3 temizlik personeli ile taşıma hizmeti aldığımız firma tarafından görevlendirilen 2 şoför ile hizmet vermekteyiz. İlimizde bulunan Nefroloji Uzman doktorumuz her ay 2 gün gelerek takip ve tedavilerini yapmaktadır.

       Diyaliz ünitemiz 19+1 hemodiyaliz cihazı ile hizmet vermektedir. HCV (+) 1 adet cihazımız vardır. Hbs (+) hastamız olmadığı için henüz Hbs (+) cihazımız ayrılmamıştır. Ancak hastamızın olması durumunda her an tedavi hizmeti verebilecek kapasite ve donanımımız mevcuttur. Hbs (+) hastalar için ayrılmış oda, wc ve malzememiz mevcuttur. Ayrıca tüm hastalarımıza ait kişisel kilitli dolapları, bayan ve erkek giyinme odaları da mevcuttur.

      Diyaliz hastalarımızı ünitemize getirmek için koltuklu ve engelli lifli olmak 2 adet diyaliz aracımız bulunmaktadır. Aracımızla Çeltikçi İlçesinden, Güvenli Köyünden, Alkaya Köyünden, Ağlasun İlçesinden, İncirdere Köyünden, Çamlık Köyü, Kocaaliler Kasabası, Kızılseki Köyü, Susuz Köyü, Karaaliler Köyü, Kızılkaya Kasabası, Ürkütlü Kasabası, Yüreğil ve Keçili Köyleri ile ilçe merkezinden hastalarımızı taşımaktadır.

      Yaz aylarında misafir hastalarımızla birlikte hasta sayımızda artış olmaktadır.

      Diyaliz hastalarımız genellikle haftanın 3 günü 4’er saat olmak üzere diyaliz tedavisi görmektedir.

  • Diyaliz- 1.jpeg
  • Diyaliz- 2.jpeg